Općenito

Fatima Bjelić osvojila zlato Majra Hadžiabdić srebro na „Federalnom taekwondo prvenstvu BiH 2015“ u Sarajevu

10417610_677926549001200_5943313189107788687_nČlanovi Taekwondo akademije Olovo nastavljaju nizati uspjehe.Na otvorenom „Federalnom taekwondo prvenstvu BiH Sarajevo 2015“ članice Taekwondo akademije Olovo Fatima Bjelić je u kategoriji seniorki osvojila je zlatnu medalju a Majra Hadžiabdić u kategoriji mlađih kadetkinja je osvojila srebro.Prema riječima predsjednika kluba Taekwondo akademije Olovo Nermina Sadikovića Fatimina borba je prekinuta u drugoj rundi zbog velike razlike u poenima ( 15:2 ) tako da je zlato došlo više nego zasluženo.Za ovo takmičenje Fatima se spremala od posljednje osvojene zlatne medalje kada potvrdila titulu državne prvakninje četvrti put.
-Prošli put pobjednicu je odlučilo posljednjih pet sekundi,tako da sam ovaj put imala dodatni motiv da potvrdim tu pobjedu da dokažem i sebi i drugima da je medalja došla u prave ruke,što mi je i ovaj put donijelo zlatnu medalju tako da sam presretna,kaže Fatima koja je odlična učenica trećeg razreda Gimnazije u Olovu.Fatiminu sobu krasi 21 medalja, od toga 16 zlatnih, jedna srebrna i četiri bronzane, te pet pehara.
Uspjesi Fatime Bjelić:

2011 – Državno prvenstvo – 1.mjesto

2012 – Državno prvenstvo – 1.mjesto

2013 – Državno prvenstvo – 3.mjesto

2014 – Balkansko prvenstvo – 3mjesto

– Državno prvenstvo – 1.mjesto(najbolja juniorka države)
– Federalno prvenstvo – 1.mjesto

2015 – Državno prvenstvo – 1.mjesto (najbolja seniorka države)
2015- Federalno prvenstvo: 1.mjesto.

Majra Hadžiabdić odlična je učenica petog razreda OŠ”Olovo” do sada je osvojila četiri srebrene medalje i želja joj je da osvoji zlato,što će nada se uskoro i uspjeti.Članovima ovog kluba nisu problem medalje do njih dolaze vrijednim radom i trudom ali jeste finansijska strana medalje.Teškom mukom obezbjeđuju novac pa je svaki put upitan odlazak na takmičenja.AM 11245270_10206630024567720_1163167733_n