OlovoSport

STUPČANICA U FINALU KUP-a ZDK

Jučer je naša “Stupčanica” na stadionu Danac pred mnogobrojnom publikom zabilježila još jedan sjajan rezultat, plasiravši se u finale Kupa ZDK. U jučerasnjem polufinalnom meču protivnik je bila “Krivaja” Zavidovići, ekipa koja se takmiči u drugoj ligi, dakle rangu u kojem će “Stupčanica” igrati od naredne sezone. Bila je to jako dobra i zanimljiva utakmica puna tempa, iako su uslovi za igru bili otežani zbog vrućine. NK”Stupčanica” je dobrim djelom i prvog poluvremena bila bolji tim, no poveli su gosti, tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 0:1 . U drugom poluvremenu dominacija Stupčanice i još veći pritisak rezultirali su izjednačenjem. U 57 minuti sjajnim golom iz slobodnog udarca poravnjao je Edin Bešlija. Nerješenim rezultatom 1:1 završen je regularni tok utakmice, nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Gosti su tu imali polovičan uspjeh – 2 gola od 4 udarca, dok su za naš tim bez promašaja pogađali Karahmetović, Merzić, Avdibašić i Sokolar S.
Uz ovacije publike proslavljen je još jedan sjajan uspjeh Stupčanice – plasman u finale KUP-a ZDK.
U finalnom susretu za šampiona KUP-a ZDK Stupčanica će igrati protiv NK Moševac koji je savladao FK Borac iz Jelaha. Ono što je jako bitno napomenuti je da plasman u finale ovog KUP-a, bez obzira na rezultat finalnog meča, garantuje našoj Stupčanici takmičenje u KUP-u BiH naredne sezone, a to praktično znači da ćemo u našem Olovu vjerovatno gledati nekog od prvoligaša, odnosno premijer ligaša . (foto H.B)